Merhaba Ziyaretçi!

Sitemize hoşgeldin! Türkiye'nin en eğlenceli forum sitesinde aklına gelen tüm konuları paylaşabilir ve sorabilirsin. Unutma; sitemize üye olmadan konu açamaz,açılan konulara cevap yazamaz,üyelerle özel mesajlaşamazsın.Tüm bu ayrıcalıklardan faydalanmak için hemen üye ol.

Mecaz.Net

Mecaz.Net Forum Kuralları - Mecaz.Net
Kullanıcı Etiket Listesi

 
Seçenekler

Alt 05-02-2020, 06:07 PM   #1
Durumu:
Çevrimdışı
ÜYE BİLGİLERİ ZİYARETÇİLERE KAPALIDIR
Standart Mecaz.Net Forum Kuralları

Mecaz.Net Forum Kuralları

Genel Kurallar

1.1. Görev, Yetki ve Sorumluluklar : Site yöneticilerinin, sitenin ve forumun işleyişi ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirme zorunluluğu bulunmamaktadır. Üyeler bu kuralları okuyup uymak zorundadırlar. Forum kurallarına uymayan üyeler hakkında gerekli yaptırım(lar) forum yöneticileri tarafından uygulanır.

1.2.Yeni Konu Açmadan Önce Arama Yapın : Aklınıza takılan bir soru varsa büyük ihtimalle sizden önce birileri sormuştur. Arama yapmadan yeni konu açmayın.

1.3. İşbirliği : Kendi çalışmanızda,başlığınızda veya mesajınızda bir başkasınız çalışmasından alıntı yapacaksanız veya esinlenecekseniz öncelikle bu kişinin iznini almanız zorunludur. İzin alınmadan paylaşılan içerikler,içerik sahibi şikayetini bize bildirirse içerik sitemizden kaldırılacaktır.

1.4. Kendi çalışmanızı bir başkasının yayınladığını düşünüyorsanız, kanıtlarınızla beraber forum yöneticilerine başvurunuz. Çalışmanın size ait olduğunu kanıtlayamayacaksanız, başvurmanıza da gerek yoktur.


2. Üyelikler


2.1. Kullanılan Dil: www.mecaz.net Türkçe bir sitedir ve sitemiz üzerinde kullanılan dilin Türkçe olması esastır ancak uluslar arası bir dil olarak kabul gören İngilizce kelimeler Türkçe karşılığı bulunamadığı durumlarda kullanılabilir. Yazılarınızın dil bilgisi ve yazım kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz.

2.2.Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır. Sizin için sorun olmayacak herhangi bir kelimenin, bir başkası için kırıcı olabileceğini düşünerek yazın. Sinirlerinize hâkim olamayacaksanız yazmayınız. Bir başka üyeye veya gruba hakaret/küfür edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir.


2.3. Genel Ahlak Kuralları : Sitemizde her hangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Üyelerimiz arasında yaş olarak küçüklerin de bulunduğunu göz önünde bulundurarak yazın.


2.4. Kişisel Saldırılar, Dini, Politik ve/veya Irksal Tartışmalar : Belli bir etnik kökeni,ırkı ya da dini hedef alan saldırgan içerkler yasaktır.Forumda eşitlik esastır.Hiç kimse bir başkasının değerlerine hakaret edemez.


2.5. Nezaket : Yeni üyelerimize, siz yeni bir üyeyken kendinize nasıl davranılmasını istediyseniz o şekilde davranınız. Bir başka üyeyle konuşurken, yol gösterirken, tavsiye verirken saygı ve nezaket kuralları çerçevesinde kalınması esastır.


2.6. Her kişinin sadece bir üyeliğe sahip olması esastır. Üyeliğiniz sadece size özeldir. Bir başkasına vermeniz/satmanız mümkün değildir.


2.7. Bir kişinin birden fazla üyeliğe sahip olduğu tespit edildiğinde tüm hesapları sitemizden süresiz olarak uzaklaştırlacaktır.


2.8. Daha önce forumumuzdan uzaklaştırılan bir kişinin yeniden üyelik alarak kayıt olması mümkün değildir.


2.9. Üyelik bilgilerinizin ve şifrenizin 3. Şahıslarla paylaşılmaması esastır.


2.10 Profil bilgilerinizin (Kullanıcı Adı, İmza, Avatar, Kişisel Bilgiler)genel ahlak kurallarına uygun olması, herhangi bir kişiyi veya grubu tahrik edecek şekilde düzenlenmemiş olması esastır.


2.10. Her üyenin forum kurallarımızı okumuş ve anlamış olduğu kabul edilmektedir.


3. Site Düzeni
Sitemizi elimizden geldiğince düzenli olarak kullanabilmek için aşağıdaki kurallara uyulması esastır.


3.1. Sitemizde sadece açık ve anlaşılır ve anlaşılır başlıklara/mesajlara izin verilmektedir.

3.1.1. Konu başlığının içerik ile alakalı olmasına özen gösterin.Anlamsız başlıklar açmayın.Aksi takdirde forum kuralları gereği yapılır.


3.1.2. Paylaşımlarınızda kullandığınız görsellere site adını eklemeye özen gösterin.Bunun için sizlere özel olarak kodladığımız www.mecaz.net/resim adresini kullanabilirsiniz.Buradan yükleyeceğiniz görselerin üzerine otomatik olarak forum adresi yazılmaktadır.


3.1.3. Ticari amaçla konu içerisindeki linkleri kısaltmak yasaktır.Reklamlı kısaltılmış linklerin bulunduğu konular silinecek ve konu sahibine gerekli uyarı verilecektir.


3.1.4. BTürkçe yayın yapan diğer forum sitelerinin linklerinin konuya/mesaja yazılması yasaktır.Bu linkleri özel mesaj aracılığıyla dağıtmak ya da reklam yapmak gibi durumlarda üyeliğiniz kalıcı olarak durdurulur.


3.2. Aynı konu için birden fazla başlık açılmaması ve konunun ilgili bölüme açılması esastır.


3.3. Açılan konuların başlıklarında özel karakter kullanılması yasaktır.


3.4. Konularda ve mesajlarınızda ideal dışı font boyutuna sahip karakterler kullanmak, tamamı kalın, italik, altı çizili mesajlar yazmak yasaktır.


3.5. Mesajların ve konu başlıklarının tümü büyük ve/veya renkli harfler ile yazılamaz.İdeal olan her kelimenin baş harfinin büyük olmasıdır.


3.6. Yazılan konu ve mesajlarda iletişim adresi verilmemelidir.


3.7. Bilgi vermek amacının dışında ( satış, reklam, cinsel içerikli, ticari vb. ) linkler vermek yasaktır.


3.8. Başlıklarda ilk harf büyük diğerleri küçük olacak şekilde yazılmalıdır.


3.9. Acil Yardım, Pls, Lütfen Bakın, Help vb. şeklide başlık açılması yasaktır.


3.10. Arka arkaya 3'den fazla mesaj atmak yasaktır. (Flood)


3.11. Gereksiz mesaj atmak ve gereksiz -rep / +rep vermek yasaktır.


3.12. Boş mesaj atmak yasaktır.


3.13. Aynı mesajı kopyalayarak arka arkaya birden fazla konu altına yazmak yasaktır.


3.14. Konu içerisinde sadece konu başlığında belirtilen konunun tartışılması esastır. Farklı sorularınız varsa ilgili başlıklar altında sorun.


3.15. Gereksiz yere alıntı yapılması yasaktır
.


3.16. Yanlışlıkla açılan konularınız veya hatalı gönderdiğiniz mesajların yeniden düzenlenmesi için forum yöneticilerimize başvurabilirsiniz.

3.17. Konularınızı ilgili forum altına açın.


3.18. Sorunlarınız için forum yöneticilerine özel mesaj atmaktan ziyade ilgili bölüme konu açın. Konunuzu gördüğümüzde en kısa sürede ilgileneceğiz.


4. Reklam, Alışveriş ve İllegal Paylaşımlar


4.1. Bir ürünün tanıtımını/reklamını yapmak istiyorsanız öncelikle forum yöneticilerine danışınız ve izin alınız. Aksi halde mesajınız/reklamınız silinecektir.


4.2. Mesajlarınızda yasa dışı içeriklerin bulunması, yasa dışı içeriğe sahip sitelere link verilmesi, paylaşılması, telif hakkına tabi içeriklerin eklenmesi yasaktır.


4.3. İzin alınarak satılan ürünlerin sorumluğu tamamı ile satıcı ve alıcıya ait olup www.mecaz.net ekibi olarak hiç bir sorunluluk kabul edilmemektedir.

4.4. Sitemiz üzerinde bulunmasının uygun olmadığınızı düşündüğünüz konu ve mesajlar hakkındaki görüşlerinizi site yöneticilerine bildiriniz.

5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125 Maddesine göre Tüm Üyelerimiz Paylaşımlarından ve Yazılarından Sorumludur. Hukuka, kanuna aykırı yazı yazmak yasaktır ve yazılan tüm yazılar log halinde saklanmaktadır.IP adresi gibi bilgiler yada log kayıtları dava süreci gibi durumlarda yada gerektiği durumlarda adli makamlara verilmek için 5 yıl boyunca saklanacaktır.Sitemiz üyelerin paylaşımlarından sorumlu değildir ve kontrol etme yükümlülüğü yoktur.

Mecaz.Net Yönetimi kuralları haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
   

Seçenekler


Yukarı Git