Red Dead Redemption 2 İnceleme!Rockstar Games’in merakla beklenen Vahşi Batı oyunu Red Dead Redemption 2 sonunda çıktı. Teknolojioku olarak biz de oyunu derinlemesine sizler için inceledik. İşte editörümüz Ünsal Sarıtoprak’ın gözünden Red Dead Redemption 2!

Uzun zamandır tanıtım videoları ve ekran görüntüleri ile oyun dünyasını meşgul eden bir marka var. Evet, Red Dead Redemption‘dan bahsediyorum. GTA gibi oldukça başarılı bir serinin yapımcılarının ellerinden çıkan Vahşi Batı oyunu sizce nasıl olurdu? Bu sorunun cevabını tam olarak 8 yıl önce almıştık aslında. 

John Marston‘ın hikayesine konuk olduğumuz oyun bir intikam teması üzerine kurulu olarak bizlere servis ediliyordu. Acımasız bir dünya, adalet yoksunu topraklar ve ihanetin kol gezdiği bir düzen. Rockstar tam olarak bizlere bunları servis etmişti. 

Oyun dünyasını derinden etkileyen bir yapım vardı karşımızda. GTA serisinin yakın takipçileri oyunun hemen hemen her anında tanıdık enstantaneler görmüştür zaten. Tabii ki GTA severler için oldukça farklı topraklar barındırıyordu ilk Red Dead Redemption oyunu.

Öyle herkese hitap eden bir marka değildir Red Dead Redemption. Tam olarak 6 yıl sonra herkesin nefesini kesecek bir duyuru gerçekleştirildi. Evet sevgili RockstarRed Dead Redemption 2‘nin duyurusunu gerçekleştirmişti. Ancak klasik olarak sadece geliştirme aşamasında olduğunu duyurdu ve bir kapak fotoğrafı paylaşmakla yetindi. 

Bir efsanenin doğuşu! 

Ardından gelen teoriler ve iddialar herkesin heyecanlanmasına ve ekmek kırıntısı arayışına girmesine sebebiyet verdi. Serinin devamı mı ele alınacaktı yoksa geçmişi mi? Tekrar John Marston mı bizim kontrolümüze verilecekti yoksa oğlu Jack mi? Bu düşünceler ve teoriler uzar da uzar. 

Tarih 26 Ekim 2018‘i gösterdiği zaman artık akıllardaki birçok soru işareti çoktan uçmuş ve gözler oyunun resmi olarak satışa sunulmasını bekler hale gelmişti. Oyun çıkışını gerçekleştirdi ve bir anda oyun medyası da dahil herkes sessizliğe büründü.

Bu sessizlik oyunun çıkışıyla ilgiliydi elbette ancak asıl önemli olan nokta Rockstar‘ın oyunculara 8 yıl sonra sunduğu o evren, detaylar ve hatıralar. Oyuna verilen puanlar 100’den aşağı değildi. Sınırları o kadar çok zorluyordu ki ilgi duymayan oyuncular bile bir anda ilgi duyar, merak eder hale gelmişti. 

Peki ne vardı bu kadar çok övülecek? Oyun gerçekten 100 puanlık bir oyun mu? Hatasız bir yapım mı var karşımızda? Hikayesi bizleri etkileyecek cinsten mi? Dünyası ne kadar büyük? Bizlere neler sunuyor? Oyun dünyasına köklü bir değişiklik getiriyor mu? Neler değişmiş? Ana karakterimiz kendisine has bir şeyler katabiliyor mu? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir